Kupa e Botës 2022

Lojtarët e Kombëtares argjentinase përfunduan të djegur nga dielli pas festimeve: “Kam nevojë për aloe vera”

12/21/2022 11:02
nga:Lorik J

Lojtarët e Kombëtares së Argjentinës festuan titullin në Botërorin Katar 2022 së bashku me miliona tifozë që dolën në rrugë për t’i shoqëruar. Ishte një thirrje historike, e cila do të mbetet në kujtesën e përjetshme të vendit argjentinas.

Lojtarët ishin në një autobus të hapur për disa orë duke përshëndetur tifozët argjentinas, nën një diell shumë intensiv. Në mes të festave, ata harruan të vendosnin krem kundër diellit dhe pësuan djegie nga dielli.

Papu Gómez dhe Lionel Messi ishin disa nga ata që përfunduan me lëkurë totalisht të kuqe.

“Kam nevojë për aloe vera,” shkroi Papu Gómez në llogarinë e tij në Instagram.

/GazetaBlic Sport