Sporti

Penalltia më e çuditshme ndodhi sot në La Liga, Rayo Vallecano dështoi keq me skemën

03/18/2023 22:03
nga:Mergim Rreci

Stërvitjet gjatë javës do të kenë shkuar mirë, por e njëjta gjë nuk ndodhi në lojë.

Këtë të shtunën, në duelin me Girona, Rayo Vallecano donte të bënte risi në shënimin e penalltisë, por metoda e kombinuar nuk funksionoi dhe ajo u bë virale në rrjetet sociale, natyrisht për arsyet më të këqija, përcjell GazetaBlic Sport.

Rayo nuk arriti të siguronte rezultatin prej 3-1 dhe përfundoi duke parë Girona të barazonte më pas në 2 me 2.

Një penallti e shpërdoruar keq, që përfundoi me humbje të dy pikëve.