Sporti

Llapi triumfon ndaj Gjilanit, Dukagjini mposht Fushë Kosovën

09/23/2023 16:56
nga:E K

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës.

Llapi ka fituar ndaj Gjilanit me rezultat 2 me 1, shkruan GazetaBlic Sport.

Hyseni dhe Riviera shënuan golat për skuadrën e drejtuar nga Tahir Batatina, kurse për Gjilanin realizoi, Ismajli.

Në ndeshjen tjetër, Dukagjini arriti ta mposht Fushë Kosovën me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm të këtij takimi e realizoi, Solomon.

/GazetaBlic Sport./