Sporti

Lionel Messi arrin në Argjentinë përpara eliminatoreve të Kupës së Botës dhe Copa America

05/27/2021 10:50
nga:Lorik J

Ylli i Barcelonës dhe Argjentinës, Leo Messi është parë në Argjentinë tashmë ndërsa ai përgatitet të bashkohet me ekipin kombëtar përpara eliminatoreve të tyre të ardhshme të Kupës së Botës, të cilat më pas do të pasohen nga fillimi i Copa America.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë e përfundoi sezonin e tij me Barcelonën herët, duke mos bërë udhëtimin në Eibar për ndeshjen e tyre të fundit të sezonit në La Liga, në mënyrë që të merrte pushim shtesë për disa ditë.

Sidoqoftë, 33-vjeçari tani u është bashkuar shokëve të tij ndërkombëtarë për të filluar përgatitjet për ndeshjet e tyre të ardhshme.

Argjentina do të ndeshet me Kilin dhe me Kolumbinë në kualifikimet e tyre më të rëndësishme CONMEBOL për Kupën e Botës FIFA 2022 në Katar, të cilat ishin menduar të luheshin në Mars, por u shtynë për shkak të rasteve me COVID-19.

/GazetaBlic Sport