Lajme

Latifi: Siç duket jemi mjaft të marrë sa sherret e dynjasë me i futë brenda shtetit tonë

05/15/2021 12:10
nga:M K

Profesori universitar, Blerim Latifi ka komentuar reagimet në Kosovë për sulmet në mes të Izraelit dhe Hamasit.

Ai ka thënë se Kosova nuk ka fuqi që sherret tona me i nxjerrë jashtë vendit.

Më tutje ai tha se “siç duket, jemi mjaft të marrë sa sherret e dynjasë me i futë brenda shtetit tonë”.

“I ligu sherrin e shpisë t’vet e nxjerr n’katun, e i marri, budalla, sherrin e katunit e bjen n’shpi t’vet! Kështu thotë një urti kanunore. Na nuk kemi fuqi që sherret tona me i nxjerrë n’botë, por, siç duket, jemi mjaft të marrë sa sherret e dynjasë me i futë brenda shtetit tonë”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

LEXO EDHE:

Mbingarkohet Klinika Emergjente – QKUK thirrje qytetarëve që të mos marrin rrugë për çfarëdo rasti, përveç atyre urgjente

06/19/2021 21:58

Latifi: Kur po i dëgjoj disa kastraveca të majtë duke thënë që Amerika të mos na përzihet po më kujtohen fjalët e Scrutonit