Lajme

LAJMI I FUNDIT: Emërohen zëvendësministrat edhe në tri ministri

04/08/2021 17:24
nga:M K

Janë emëruar zëvendësministrat edhe në tri ministri të tjera.

Këtë e ka bërë departamenti për marrëdhënie me publikun brenda zyrës së kryeministrit, përcjell GazetaBlic.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar dy zëvendësministre dhe një zëvendësministër, të cilëve u ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tyre, thuhet në komunikatën e zyrës së kryeministrit dërguar mediave.

Zëvendësministrat e emëruar janë:

Znj. Daulina Osmani, zëvendësministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit,
Znj. Dafina Gexha- Bunjaku, zëvendësministre e Shëndetësisë,

Z. Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Deri më tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 18 zëvendësministra.

LEXO EDHE:

Gjysmë milioni euro për katër avokatë të Dhomave të Specializuara

04/16/2021 12:43

Deklarata e Kurtit për bashkimin me Shqipërinë, Kosnett thotë se duhet fokusuar në problemet e Kosovës