Lajme

“Lajmërohet” edhe njëherë Albin Kurti, ripublikon letrën e Sekretarit Amerikan

01/14/2022 19:57
nga:Gazeta Blic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka ripublikuar letrën e sekretarit amerikan, Blinken, raporton Gazeta Blic.

Ai ka shkruar se letra e Blinken e vlen të rilexohet.

“Në anglisht dhe të përkthyer në shqip e keni letrën të cilën e mora dje nga Sekretari Amerikan i Shtetit, z. Antony J. Blinken. Është përmbajtësore, e mirë dhe që vlen të rilexohet”, ka shkruar ai.

Ky publikim i Kurtit vjen pas presionit që vendet e QUNTI-it po i bëjnë Qeverisë Kurti që të kejoj mbajtjen e referundimit të Serbisë edhe në Kosovë.

Kurti ka kundërshtuar fuqishëm mbajtjen e referendumit.

Në vazhdim e gjeni letrën e publikuar nga Kurti:

01/15/2022 10:29

LDK ende s’ka vendosur: Në ora 13:00 mblidhet Grupi Parlamentar, aty vendoset për seancën e jashtëzakonshme