Showtime

Labi publikon një video nga kufiri Serbi-Kroaci me kosovarët e ndaluar: Shpresoj t’u bëhet zgjidhja sa më parë

04/17/2024 13:08
nga:N K

Këngëtari Labinot Tahiri, iu ka dërguar ujë e ushqime kosovarëve që u bllokuan në kufirin Kroaci-Serbi.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një video të cilën e ka postuar në rrjete sociale.

Artisti njoftoi se ka fjetur në Kroaci, dhe siç shkroi ai “ishte e pahijshme nga ana ime të kaloja pa u kthyer me I përshendet qytetarët të cilët janë ndaluar që sa orë në kufirin Kroaci-Serbi”.

Labi tutje tha se ka bërë edhe veprime të tjera, por ato nuk i ka bërë të ditura.