Sporti

Ky pritet të jetë formacioni i Italisë për ndeshjen e sontme

06/11/2021 17:28
nga:Mergim Rreci

Italia dhe Turqia e nisin sonte me ndeshjen hapëse Kampionatin Evropian.

Kombëtarja e Italisë do të tentojë që me një fitore eventuale ndaj Turqisë ta fillojë mbarë kompeticionin më të madh evropian për shtete, përcjell GazetaBlic Sport.

Megjithatë, Turqia nuk është aspak një kombëtare inferiore dhe do të mundohet maksimalisht edhe ajo që të marrë një rezultat pozitiv.

Formacioni i kombëtares së Italisë pritet të jetë ky më poshtë.

Itali: Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

Ndeshja luhet në ora 21:00.

/GazetaBlic Sport/