Lajme

Kuvendi miraton Projekligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore

06/23/2022 10:54
nga:Q R

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projekligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e vitit 2022.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca tha se pro këtij projektligji kanë votuar 65 deputetë dhe se s’ka pasur asnjë votë kundër apo abstenim.

Në rend dite është edhe Projektligji për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti.

Nisma për tërheqjen e Trustit është e PDK’së, derisa partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, është deklaruar kundër kësaj nisme.