Lajme

Kurti kundër Trustit, Krasniqi i kthehet keq: Kurgjo nuk the, kjo nuk ka të hije

06/23/2022 12:23
nga:G C

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi i reagoi Kurtit kur ky i fundit u deklarua kundër tërheqjes së parave nga Trusti, raporton GazetaBlic.

Krasniqi tha se problemi kryesor është rinia dhe mosha mesatare që sot po e ndjen më së shumti krizën.

“Kurgjo nuk the, kjo nuk ka të hije sepse qytetarët e vendit presin nga ti një sqarim për moslejimin e tërheqjes së parave nga Trusti, ti duhesh me ja bajt dertin atyre që sot po kaplohen nga një krizë ekonomike që e kanë sot, në rini e në moshë të mesme”, tha Krasniqi.

Kurti thumbon Haxhiun: Nuk e kam ditur që nismëtari i Trustit është doktor shkence