Lajme

Ku ishte epiqendra e tërmetit 4.8 shkallësh që sapo goditi Shqipërinë?

01/14/2022 23:04
nga:G C

Një tërmet është regjistruar para pak minutash në Shqipëri.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4,8 dhe epiqendra e tërmetit ishte 12 km nga qyteti i Pukës.

Tërmeti është ndjerë edhe në Tiranë e Lezhë, si dhe në Kosovë.

Thellësia e lëkundjeve, sipas IGJEUM-it ishte 10 km.

Tërmet i fortë godet Shqipërinë, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë