Lajme

Kryeministri i Portugalisë e viziton Shqipërinë, Rama e pret në takim

12/03/2023 16:32
nga:G B

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot e ka pritur për vizitë homologun e tij të Portugalisë, Antonio Costa.

Rama, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se kanë biseduar për thellimin e bashkëpunimit të të dyja shteteve.

“Kënaqësi e posaçme vizita sot e kryeministrit të Portugalisë, Antonio Costa, reformatori i mirënjohur e i shumëvlerësuar, me të cilin diskutuam edhe për projektet inovative digjitale, modelet e Inteligjencës Artificiale që po zhvillojnë qeveritë tona, si dhe programin transformues të qeverisë portugeze për banesat sociale, për të cilin do të çojmë një ekip ekspertësh në Portugal”, ka thënë Rama.