Kupa e Botës 2022

Kounde: Fituam me meritë, fokusohemi për ndeshjen tjetër

12/04/2022 23:45
nga:E K

Franca ka mposhtur sot Poloninë me rezultat 3-1.

“Gjelat” arritën fitoren me dy golat e Mbappe dhe Giroud për të siguruar çerekfinalen e Kupës së Botës, shkruan GazetaBlic Sport.

Pas ndeshjes për media foli, Kounde.

Unë mendoj se është një fitore e merituar, edhe nëse kemi luftuar për një kohë kundër një ekipi të mirë në pjesën e parë. Mendoj se sidomos në pjesën e dytë arritëm të shënonim në momentet e rëndësishme. Është një fitore e merituar. Duhej të fshinim kthesat dhe të jepnim më shumë intensitet, këto ishin dy elementet kryesore. Tani jemi të lumtur që kemi kohë për t’u rikuperuar dhe më pas për t’u përgatitur mirë për këtë çerekfinale. Do të fokusohemi shpejt në të. Nuk ka asnjë preferencë (midis Senegalit dhe Anglisë), do të kthehemi të qetë në hotel dhe do ta shikojmë ndeshjen me kujdes sepse e duam futbollin. Është një moment i mrekullueshëm të shohësh të gjithë njerëzit në hotel duke festuar me ne dhe duke na duartrokitur, është gjithmonë një moment lumturie”, tha francezi.

/GazetaBlic Sport/