Lajme

Konfiskohen kokainë në vlerë prej 22 mijë eurosh në Gjilan

06/02/2023 19:31
nga:Y I

Sot gjatë ditës Policia e Kosovës ka konfiskuar 220 gramë kokainë në Gjilan, vlera e të cilës është rreth 22 mijë euro.

Një person është arrestuar lidhur me këtë rast.

“Sot, në orët e pasdites, në koordinim me organet e drejtësisë, është bërë kontrolli i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse të të dyshuarit Sh.R., (viti i lindje 1997, mashkull kosovar). Aty janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: gjashtë paketime me substancë që dyshohet të jetë kokainë me peshë 220 gramë, dy peshore dhe prova tjera që do të përdoren në procedurë të mëtejme. Vlen të ceket se vlera e substancës së konfiskuar është rreth 22 mijë euro”, thuhet në njoftim.