Sporti

Komike: Kameruni shkarkon trajnerin Brys vetëm disa orë pasi debatoi me presidentin Eto’o!

05/28/2024 23:41
nga:Lorik J

Kameruni ka shkarkuar trajnerin Marc Brys vetëm gjashtë javë pas emërimit të tij, pasi ai pati një përleshje të ashpër me presidentin e Federatës, Samuel Eto’o.

Ai u emërua disa javë më parë nga Ministria e Sportit, por sot gjatë takimit në Federatë me Eto’o, ai pati një mosmarrëveshje me ish lojtarin dhe kjo solli në shkarkimin e tij, përcjell GazetaBlic Sport.

Federata e Kamerunit tani vendosi që të shkarkohet belgu dhe e njoftoi këtë vendim pak çaste më parë.

Ja postimi: