Lajme

Kolona e pritje të gjata në kufirin Serbi – Kroaci, publikohen pamjet

08/06/2022 20:58
nga:Gazeta Blic

Kolona e pritje të gjata raportohet se janë krijuar në kufirin e Batrovcit, mes Serbisë dhe Kroacisë.

Pamje të gjendjes atje i ka publikuar një qytetar në Twitter, ku në video shihen shumë qytetarë duke pritur me vetura për të kaluar kufirin.

Krahas videos, ai ka shkruar “Për mërgimtarët s’duhet vetëm të shprehim mall, e t’i kemi në kujtesë, por edhe duhet dashur shumë. Gjithsecilin”