Euro2024

Koeman: Jo gjithçka varet nga Mbappe

06/20/2024 23:27
nga:E K

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, është i bindur se jo gjithçka varet nëse Franca mund të mbështetet te ylli i tyre i madh Kylian Mbappe në ndeshjen e së premtes në grupin e Euro 2024 mes dy skuadrave.

Ylli i Real Madrid u lëndua në fitoren 1-0 ndaj Austrisë. Ai ka thyer hundën dhe do të duhet të mbajë një maskë speciale nëse merr pjesë në ndeshjen e Leipzigut, shkruan GazetaBlic Sport.

“Sigurisht, ne e dimë se ai mund të vendosë një lojë vetë. Ai gjithashtu pati një ndikim të madh në dy ndeshjet e fundit kundër nesh”, tha Koeman. Mbappe shënoi katër gola për tulipanët në kualifikimet evropiane.

“Tre pikët kundër Polonisë na japin paqe mendore. Kur kemi topin, duhet ta kontrollojmë mirë. Duhet të jemi të durueshëm dhe të mbrohemi mirë”, shtoi Ronald Koeman.

/GazetaBlic Sport.