Sporti

Klopp: Shpresoj që Dortmundi të fitojë titullin kampion në Bundesliga

05/26/2023 21:04
nga:Mergim Rreci

Jurgen Klopp mbetet shumë i lidhur me Borussia Dortmund dhe tifozëve unikë të verdhezinjve. 55-vjeçari drejtoi për 7 sezone skuadrën gjermane (2008-2015) përpara se të transferohej në “Anfield” te Liverpooli.

Dortmundi luan të shtunën ndeshjen më të rëndësishme të viteve të fundit. Djemtë e Terzic presion Mainz në shtëpi, përballje për javën e fundit në Bundesliga.

Fitorja sjell titullin kampion, që në “Signal Iduna Park” mungon prej vitit 2012, kur në stol ishte pikërisht Klopp.

Ky i fundit uron që verdhezinjtë të fitojnë ndeshjen dhe titullin kampion, dhe mezi po e pret takimin e javës së fundit.

“Shpresoj që Dortmundi të fitojë titullin kampion, pasi e di mirë se çfarë do të thotë për qytetin arritja e një suksesi të tillë, por jo vetëm.

Jam pak nervoz, por uroj me zemër që Dortmundi të fitojë. Nuk është fare e këndshme të shohësh gjithmonë të njëjtën skuadër duke fituar”, theksoi Klopp.