Showtime

Kjo është kënga më e re e Gold Ag dhe Medës, i dedikohet Epopesë së Dukagjinit

03/24/2024 15:31
nga:G B

24 marsi i 1998-tës, është një nga datat më të rëndësishme për lirinë e Kosovës.

Në këtë ditë në Gllogjan të Deçanit, nisi rezistenca e UÇK-së me në krye Ramush Haradinajn, kundër forcave pushtuese serbe, e cila njihet si “Epopeja e Dukagjinit”.

Pikërisht sot, dy këngëtaret, reperi Gold Ag dhe Meda, sollën këngen e tyre të re kushtuar këtij manifestimi të veçantë.

Videon e gjeni të bashkangjitur në linkun mëposhtë: