Sporti

Kishte shumë probleme me lëndime kohët e fundit, Vrsaljko pensionohet nga futbolli në moshën 31 vjeçare

03/22/2023 23:03
nga:Lorik J

Sime Vrsaljko ka vendosur të pensionohet nga futbolli.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, Vrsaljko po tërhiqet nga futbolli. Ish-mbrojtësi i djathtë i kombëtares kroate, i cili fitoi medaljen e argjendtë me kroatët në Botërorin e Rusisë, ka vendosur t’i japë lamtumirë lojës profesionale dhe kështu i ka dhënë fund karrierës.

Vrsaljko është pa klub që nga viti i ri, kur u nda me klubin grek Olympiakos. Ai hyri në skenën seniore si lojtar i Dinamos, më pas u transferua në Itali, ku luajti për Genoan dhe Sassuolo. Pika kryesore e karrierës së tij në klub ishte qëndrimi i tij në Atletico Madrid, ku ai kaloi katër vjet.

Ai kurrë nuk u shërua plotësisht nga lëndimi i gjurit dhe përfundimisht, kur kuptoi se nuk mund të kthehej në nivelin e tij të mëparshëm, vendosi se ishte më mirë të varte këpucët e tij të futbollit dhe të përpiqej të ndërtonte një karrierë tjetër.

/GazetaBlic Sport