Showtime

Kendall Jenner ndahet nga i dashuri

06/24/2022 09:13
nga:G C

Kendall Jenner është ndarë nga Devin Booker.

Një burim i afërt me modelen e ka konfirmuar lajmin për E! Neës, duke thënë: “Kendall dhe Devin kanë hasur në një situatë të vështirë kohëve të fundit dhe janë ndarë për rreth një javë e gjysmë”.

Burimi shtoi se ish-çifti ka kaluar një kohë të bukur bashkë muajin e kaluar në Itali, por sapo u kthyen, ata filluan të ndiheshin sikur nuk ishin në linjë dhe e kuptuan se kishin stile jetese shumë të ndryshme.

Në shtëpi në L.A., Kendall i tha Devinit se ajo “dëshironte hapësirë ​​dhe kohë të ndarë”, tha burimi, duke shtuar, “ata kanë qenë në kontakt që atëherë dhe kujdesen për njëri-tjetrin”.

Burimi thotë gjithashtu se ekziston një shans që Kendall dhe Devin të ribashkohen: “Ata të dy shpresojnë ta bëjnë këtë punë, por që tani, ata janë të ndarë”.

Kendall dhe Devin janë të lidhur me njëri-tjetrin që nga prilli i vitit 2020 dhe janë përpjekur ta mbajnë marrëdhënien e tyre larg syrit të publikut sa më shumë që të jetë e mundur.