Sporti

Katër ndryshime në formacionin zyrtar të Kosovës nga ndeshja me Izraelin

03/28/2023 18:54
nga:Mergim Rreci

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte rikthehet të luajë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kosova do të ballafaqohet me kombëtaren e Andorrës me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian “Euro2024”.

Në ndeshjen e parë të këtij cikli kualifikues, Kosova barazoi në udhëtim ndaj Izraelit me rezultatin 1:1. Ndërkohë, Andorra humbi nga Rumania në shtëpi me rezultatin 0-2.

Formacioni zyrtar
: Muric, Paqarada, Rrahmani, Kryeziu, Hadergjonaj, Berisha, Fazliji, Celina, Zeneli, Rashica, Muriqi.

Trajneri Giresse ka bërë katër ndryshime nga ndeshja e kaluar, me Vojvodën, Dresevic, Zhegrovën, dhe Muslijën që janë lënë në bankën rezervë.

/GazetaBlic Sport/