Lajme

Katër ditë pas sulmit terrorist, pikat kufitare në Bërnjak e Jarinjë ende të mbyllura

09/27/2023 18:02
nga:G B

Katër ditë pas sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit, pikat kufitare në Bërnjak e Jarinjë po vazhdojnë të jenë të mbyllura.

Dy pikat kufitare u mbyllën të dielën, pas vrasjes së rreshterit Afrim Bunjaku dhe tensionimit të situatës në veri të vendit.

Kujtojmë se përveç rreshterit Afrim Bunjaku, të vrarë mbeten edhe katër terroristë serbë nga Policia e Kosovës.