Fit&Sexy

Kafeja mund t’ju bëjë të humbni peshë: Shtoni vetëm një përbërës dhe kilogramët do të zhduken

02/26/2023 07:19
nga:G C

Ky suplement është i shkëlqyeshëm për humbje peshe. Kafeja është sinonim i mëngjesit, zgjimit më të shpejtë dhe fillimit më të mirë të ditës. Edhe kur mendoni se mund të humbni peshë duke pirë kafe, dita juaj me siguri do të jetë edhe më e mirë. Nuk humbisni peshë vetëm nga kafeja, ka një përbërës sekret që shtohet në mënyrë që kafeja të ketë efekt.

Fillimisht do të ndajmë me ju një truk për ta bërë kafen tuaj turke më të shijshme. Ju gjithashtu mund ta përgatisni kafen në një mënyrë pak më ndryshe. Ju duhet të vendosni xhenxhefil në kafe. Përshpejton metabolizmin, ndaj hidhni një lugë në kafe dhe përzieni.

Nëse dëshironi që receta të jetë edhe më efektive, shtoni limon në kafe. Shtrydhni gjysmë limoni dhe shtoni në pijen tuaj të mëngjesit, shpjegon kanali MammaMia Recipes.

Nga rruga, xhenxhefili përdoret gjerësisht në gatim dhe mjekësi. Disa studime kanë treguar se ul nivelin e sheqerit në gjak. Besohet se redukton të vjellat në mëngjes dhe shpesh rekomandohet kur një person është i sëmurë ose ka të ftohtë. Xhenxhefili ka shumë veti pozitive shëndetësore. Ndikon gjithashtu në tretje, qetëson stomakun e mërzitur, lehtëson dhimbjet menstruale, pastron sinuset dhe besohet se është i shkëlqyeshëm për shëndetin e zemrës. Në dietën tuaj të përditshme, mund ta përdorni si erëz në pjata, dhe të freskët për të bërë çaj.