Sporti

Juventusi heq dorë nga Di Maria, klubi i ‘mërzitur’ nga mungesa e gjatë e përgjigjes

06/23/2022 21:49
nga:Mergim Rreci

Angel Di Maria nuk do të jetë një përforcim i Juventusit.

Sipas Gazzetta Dello Sport, klubi torinez ka hequr dorë nga transferimi, me kosto zero, të sulmuesit argjentinas, përcjell Gazeta

Prej disa javësh, El Fideo, të cilit i mbaroi kontrata me Paris Saint-Germain, kishte në dorë një ofertë nga Juventusi (shtatë milionë euro për një kontratë njëvjeçare) por nuk u përgjigj asnjëherë, as përgjigje pozitive apo negative.

Drejtuesit italianë u lodhën duke pritur dhe hoqën dorë nga Di Maria.

/GazetaBlic Sport/