Sporti

Juventus – Inter, formacionet zyrtare

05/15/2021 17:29
nga:Mergim Rreci

Juventus dhe Inter do të përballen sot me fillim nga ora 18:00.

“Zonja e Vjetër” synon me patjetër fitoren për ta arritur një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve, kurse Interi është i qetë pasi që ka fituar tashmë titullin kampion, shkruan GazetaBlic.

Janë mësuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Juventus: Szczesny; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Kulusevski, Ronaldo

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, A Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Darmian; Lautaro Martinez, Lukaku

/GazetaBlic/