Sporti

Jurgen Klopp: Nëse dështojmë, le ta bëjmë në mënyrën më të bukur

04/18/2024 11:31
nga:E K

Jurgen Klopp kujtoi rikthimin e famshëm të Liverpoolit në Ligën e Kampionëve kundër Barcelonës përpara ndeshjes së tyre çerekfinale të Ligës së Evropës me Atalantën dhe tha: “Nëse dështojmë, le të dështojmë në mënyrën më të bukur”.

Në vitin 2019, Merseysiders humbën sërish ndeshjen e parë me rezultat 0:3. Dallimi i madh këtë herë është se në ndeshjen e dytë Liverpool do të jetë jashtë dhe nuk do të mund të mbështetet në faktorin “Anfield”, transmeton GazetaBlic Sport.

“Mbaj mend që thashë: “Nëse dështojmë, le të dështojmë në mënyrën më të bukur”. Dhe pikërisht kështu e shoh përsëri nëse duam të fitojmë, më mirë të luajmë mirë, kemi një shans për të fituar dhe pastaj do të shohim.

Ndeshja kthyese zhvillohet sot me fillim nga ora 21:00.

/GazetaBlic Sport.