Sporti

Jose Mourinho mund të bëhet trajner i skuadrës së njohur angleze

04/13/2024 22:35
nga:Mergim Rreci

Muaj pas shkarkimit të tij nga Roma, Jose Mourinho është lidhur me një lëvizje në West Ham mes dyshimeve në rritje për David Moyes.

Mourinho ka mbetur pa punë që nga largimi i tij nga Roma, duke tërhequr vëmendjen e një numri klubesh, përfshirë Napolin, dhe ai e bëri të qartë se planifikon të rikthehet në skuadër gjatë verës, duke dashur të gjejë një klub dhe projekt të ri, transmeton GazetaBlic Sport.

Siç raportohet nga TeamTalk , Mourinho është lidhur me punën në West Ham. Trajneri portugez ka kaluar tashmë kohë me Chelsean, Manchester United dhe Tottenham në Premier League, dhe tani mund të kthehet me një klub të ri.

61-vjeçari tregoi aftësitë e tij në skenën evropiane me një buxhet të kufizuar te Roma, diçka që mund të jetë tërheqëse për Hammers pas triumfit të tyre të fundit në Europa Conference League.

/GazetaBlic Sport/