Kupa e Botës 2022

James Maddison humb edhe një stërvitje me Anglinë

11/20/2022 23:48
nga:E K

Mesfushori i Anglisë, James Maddison vazhdon të jetë në situatë të palakmueshme.

Ylli anglez, James Maddison po vuan nga një lëndim, ndonëse është akoma i grumbulluar me ‘Tre Luanët’.

Raportime të ‘Goal’ bëjnë të ditur se Maddison ka humbur edhe një tjetër stërvitje me grupin.

Kjo është stërvitja e tretë radhazi që lojtari e humbi, para ndeshjes së parë në Kupën e Botës.

Anglia do ta nis kampanjën e saj me përballje ndaj Iranit.

Në dyshim për paraqitje janë edhe Kyle Walker dhe Kalvin Phillips.