Lajme

Izraeli thotë se ka kryer 10 mijë sulme ajrore që nga fillimi i luftës

12/03/2023 19:55
nga:G B

Izraeli thotë se ka kryer rreth 10 mijë sulme ajrore në Gaza që nga fillimi i luftës.

Në një deklaratë, ushtria izraelite thotë se bashkëpunimi midis forcave tokësore dhe forcave ajrore është një nga elementët më të spikatur në operacionin tokësor të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit në Rripin e Gazës.