Sporti

Itali – Uells, formacionet e mundshme

06/20/2021 10:58
nga:Lorik J

Italia dhe Uellsi takohen sonte në “Olimpico”.

Kombëtarja e Italisë e ka siguruar kalimin tutje në Euro2020, kurse Uellsi kërkon ta zyrtarizojë këtë sonte me rezultat pozitiv, përcjell GazetaBlic Sport.

Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet e mundshme.

Italia (4-3-3): Donnarumma; Toloi, Bonucci, Bastoni, Emerson; Cristante, Jorginho, Verratti; Chiesa, Belotti, Insigne

Uellsi (4-2-3-1): Ward; Roberts, Mepham, Rodon, Davies; Morrell, Allen; Bale, Ramsey, James; Moore

Vlen të theksohet se ndeshja luhet nga ora 18:00.

/GazetaBlic Sport