Lajme

“Ishte luftë e vërtetë” – Bllokohet rruga drejt Banjskës, mediat lokale sjellin pamje dhe rrëfime të banorëve

09/24/2023 10:48
nga:G C

Rruga drejt Banjskës është bllokuar.

Kështu raporton Kossev, të cilët kanë publikuar edhe disa pamje ku shihen forca të shtuara të Policisë së Kosoës.

Mediumi serb në veri ka folur me disa banorë të zonës afër, të cilët situatën e kanë përshkruar si “një luftë të vërtetë”.

“Ishte një luftë vërtetë e vogël. U dëgjuan të shtëna, pastaj qetësi. Pastaj sërish të shtëna e shpërthime”, deklaroi ai.

Pamjet: