Lajme

Ironizon analisti politik: “LDK i ka fajet. Në bazë të moshës, ata që shkaktuan tollovinë janë aktivistë të kësaj partie”

05/14/2021 14:02
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Arben Ahmeti ka ironizuar me dështimin e menaxhimit të procesit të vaksinimit nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, raporton Gazeta Blic.

Ai në shkrimin ironizues ka theksuar se LDK i ka fajet.

“LDK i ka fajet. Ne baze te moshes, ata qe e shkaktuan tollovine jane aktiviste te kesaj partie. #1Tetori #Ironia”, ka shkruar Ahmeti.

Ndërkohë tollovia e shkaktuar për vaksinimin e të moshuarve ka nxitur reagime të shumta nga opozita dhe shoqëria civile.

Kjo tollovi është konsideruar si dështim të keqmenaxhim nga ana e Arben Vitisë, derisa është kërkuar edhe dorëheqja e të parit të shëndetësisë.

Armend Zemaj pas tollovisë tek “1 Tetori”: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Hoxhaj: Pamjet tek salla “1 Tetori” tregojnë mjerimin politik të Qeverisë Kurti, po dezertojnë nga puna!

 

06/15/2021 20:08

Ekrem Hyseni merr primatin në degën e LDK-së në Podujevë, mbledhë anëtarët e kryesisë që dje refuzuan Agim Veliun