Sporti

Ibrahimovic mbyllë sezonin me Milanin, kthehet për Kampionatin Evropian

05/15/2021 13:51
nga:E K

Zlatan Ibrahimovic u dëmtua në ndeshjen ndaj Juventusit, kur nuk mundi ta mbyllë gjithë ndeshjen dhe që atëherë ai nuk ka zbritur në fushë. Lajmet në lidhje me dëmtimin e tij gju ishin negative në fillim.

Gjuri ishte enjtur shumë dhe dhimbjet e sulmuesit ishin ë vazhdueshme. Pas ekzaminimeve të radhës, gjithçka është qetësuar. Doktorët kanë gjetur te Ibra vetëm një dëmtim minimal në kërcin e gjurit dhe jo në ligament.

Ky është lajm i madh, megjithëse jo për milanistët. Ibras do i duhen tre javë për t’u rikuperuar. Kjo kohë përkthehet në mbyllje të sezonit me Milanin, por pjesëmarrje në Kampionatin Europian, që nis më 11 qershor.