Sporti

Hungari – Francë, formacionet zyrtare

06/19/2021 14:05
nga:Mergim Rreci

Sot zhvillohen tri ndeshje shumë interesante në Kampionatin Evropian.

Hungaria dhe Franca do ta zhvillojnë ndeshjen e parë, në ora15:00, shkruan GazetaBlic Sport.

Një fitore eventuale do ta kualifikonte tutje Francën në fazën e eliminimit. Hungaria ka humbur ndeshjen e parë me rezultat 3 me 0 nga Portugalia, kurse Franca e mposhti Gjermaninë.

Këto janë formacionet zyrtare këtij takimi.

Hungari: Gulasci, Botka, Szalai, Fiola, Kleinheisler, Nagy, Nego, Orban, Sallai, Schafer, Szalai

Franca: Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Digne, Pogba, Kante, Rabiot, Griezmann, Benzema, Mbappe