Cool

Hoxha këshillon të thyhet rutina, kënaqet me lëpirëse në xhami

05/03/2022 21:26
nga:G C

Hoxhë Halil Avdulli, që është imam në xhaminë shqiptare në Kantonin e Glarusit në Zvicër, ka bërë një ligjëratë të pazakonshme.

Gjatë ditës së djeshme, besimtarët myslimanë festuan festën e Fitër Bajramit, teksa Avdulli i ka kushtuar një ligjëratë festimit të kësaj feste

Avdulli këshillon që besimtarët të ndryshojnë rutinën dhe të bëjnë atë që i bën të ndihen sa më mirë, teksa tregon që vetë përdor plisin dhe meqë si fëmijë i hante shumë lëpirëset, këtë e bën edhe tani – pasi kështu ndihet mirë.

Më poshtë e gjeni të plotë ligjëratën e publikuar mbrëmë në faqen zyrtare të imamit Avdulli.