Lajme

Horror në Francë, babai vret djalin 7 vjeç dhe e fut trupin në frigorifer

09/19/2023 13:30
nga:N K

Dramë dhe tmerr në Perpignan. Një djalë 7-vjeçar i quajtur Imran u gjet i vdekur në një apartament në Perpignan të enjten e kaluar. Babai i tij dyshohet se e vendosi trupin e tij në frigorifer. Kur u arrestua ai kishte një kabllo në qafë dhe duart e tij të lidhura. Dy fëmijë të tjerë të familjes janë shtruar të plagosur në spital, ndërsa autoritetet franceze po përpiqen të zbardhin shkakun e tragjedisë së patreguar.

Sipas informacioneve të para të gazetës Parisien, policia u njoftua të enjten vonë pasdite nga një zyrë funerali që kishte marrë një telefonatë nga një burrë që i kishte njoftuar për vdekjen e djalit të tij. Zyra shprehu shpejt dyshime për vërtetësinë e certifikatës së vdekjes që burri u dërgoi, pasi mjeku në dokument i informoi se nuk e kishte plotësuar kurrë.
Në telefon, babai pyeti për organizimin e funeralit dhe tregoi adresën e tij, rue Émile-Roudayre, duke specifikuar se e kishte futur trupin e fëmijës në frigorifer për ta ruajtur. Sapo janë njoftuar, policia ka dërguar në vendngjarje dy ekipe.

Me të dalë në vendngjarje, policisë iu desh të thyente derën e banesës dhe zbuloi një burrë me duar të lidhura dhe një kabllo në qafë. Më pas ata gjetën fëmijën e vdekur në banjë, me trupin e tij të pajetë dhe të ngrirë me shenja dhune.

Babai i vogëlushit është arrestuar nga policia. Sipas L’Indépendant, ai ishte tashmë i njohur për policinë për akte të dhunës në familje. Fëmija jetonte me të atin dhe dy motrat më të vogla në këtë apartament që ndodhet në katin e katërt të një rezidence. Fqinjët folën për një familje diskrete, ndërsa thanë se fëmijët nuk shkonin shpesh në shkollë. Nëna, e cila nuk kishte kujdestarinë e fëmijëve për shkak të pamjaftueshmërisë mendore, me sa duket mungonte në shtëpi.