Turizem

Horoskopi sot, kush janë shenjat me fat

11/06/2022 07:22
nga:G C

Dashi: Mund t’ju mungojnë miqtë dhe familjarët që jetojnë larg, Dashi. Pse të mos bëni vetes një filxhan çaj dhe të shkruani disa letra? Do t’ju ndihmojë të ndiheni të lidhur në një mënyrë tjetër sesa dërgimi i një emaili ose telefonata. Mos harroni se jeni të bekuar që i keni këta njerëz në jetën tuaj edhe nëse nuk i shihni aq shpesh sa do të dëshironit.

Demi: Mund të keni trashëguar kohët e fundit ose disa para ose pak kohë të lirë. Kjo është një dhuratë e vërtetë dhe nëse investohet me mençuri, mund të çojë në disa zbulime të rëndësishme për veten. Ndoshta ju mund t’i përdorni paratë për t’u regjistruar në kolegj, për të marrë mësime muzike ose për të bërë diçka tjetër që e bën zemrën tuaj të fluturojë lart. Nëse keni kohë të lirë, mund të filloni të lexoni, të pikturoni ose të provoni pak shkrim.

Binjakët: Dita e sotme është e përshtatshme për të bërë miq të rinj, Binjakët. Ndjenja juaj e aventurës varet padyshim! Ju do të jeni vetvetja juaj e zakonshme, por të tjerët do të duket se i përgjigjen karizmës tuaj edhe më shumë se zakonisht. Nëse jeni në gjendje të merrni pjesë në një festë të vogël, mund të takoni dikë që jeton larg, i cili ju fton ta vizitoni në një datë të mëvonshme. Çfarë mundësi e mrekullueshme për të udhëtuar!

Gaforrja: Kjo është një ditë shumë shpirtërore dhe krijuese për ju, Gaforre. Ju jeni veçanërisht intuitiv. Çdo përpjekje krijuese ka të ngjarë të rezonojë thellë. Edhe nëse nuk mendoni se keni talent për të, pse të mos provoni një formë të shprehjes artistike? Mund të merresh me një penel ose të bësh shënime në një ditar. Mos lejoni që ai redaktues i brendshëm i bezdisshëm të fillojë. Krijoni për gëzimin e plotë të tij.

Luani: Dita e sotme është ideale për romancë, Luan. Është e mrekullueshme për të krijuar marrëdhënie të reja ose për të përmirësuar ato ekzistuese. Nëse nuk keni një person të veçantë, përpiquni të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror. Merrni pjesë në një leksion ose merrni pjesë në një seminar. Nëse keni një bashkëshort, bëni diçka ndryshe së bashku që ju ndihmon të njiheni më mirë. Një tërheqje shpirtërore mund të jetë vetëm nxitja që ka nevojë për marrëdhënien tuaj.

Virgjëresha: Ju keni një zemër të mirë, Virgjëreshë, dhe sot ajo zgjerohet për të dhuruar dashuri për të gjithë njerëzimin. Ju nuk mund të mos ndiheni të lidhur në një mënyrë të thellë, shpirtërore me të gjithë ata që kanë ardhur para jush dhe të gjithë ata që ju ndjekin. Edhe nëse nuk keni shumë para, merrni parasysh krijimin e një plani vjetor të dhënies që do të përfitojë kauza të vlefshme. Kjo do të ishte një shprehje e drejtpërdrejtë e ndjenjave tuaja dhe potencialisht mund të ndihmojë shumë njerëz.

Peshorja: Me gjasë do ta keni të vështirë të mbani mendjen në çështje serioze me energjitë e sotme planetare, Peshorja. Jeni në humor për romancë dhe dëshironi të siguroheni që gjithçka të jetë në vend për një mbrëmje të përsosur me atë dikë të veçantë. Ju keni veshjen dhe ushqimin seksi që po shpërndahen, dhe kjo është vetëm për fillim. Nuk është çudi që nuk mund të përqendroheni, me një mbrëmje kaq të mrekullueshme për të pritur.

Akrepi: Talenti juaj i lindur dhe etika juaj e ndërgjegjshme e punës ju sjellin admirim dhe respekt. Pavarësisht nëse e dini apo jo, të tjerët ju shikojnë si dikush që e ka bashkë. Megjithatë, ju ende keni atë dyshim bezdisës se jeni një mashtrues. Energjitë e sotme astrale ju kërkojnë të shikoni se nga e kanë origjinën këto dyshime. Është koha për të arritur te burimi dhe për të ekzorcuar përbindëshat për mirë! Ata nuk kanë asnjë lidhje me suksesin tuaj.

Shigjetari: Duket sikur jeni gati të hipni në karrocë, Shigjetari. Miqtë do të përpiqen t’ju bëjnë të mbështesni një nga kauzat e tyre. Mendoni me kujdes. Ata nuk do të kënaqen me një kontroll. Ata duan mbështetjen tuaj praktike. Ndërsa mund të frikësoheni duke iu drejtuar një turme, gjithmonë keni dashur të përdorni një megafon. Bëhu vullnetar për një natë dhe shiko si po shkon. Ju mund ta shijoni atë.

Bricjapi: Dashuria dhe pasioni janë sot në krye të mendimeve tuaja, Bricjap. Puna duket e lodhshme në krahasim me fantazinë e pasur brenda kokës suaj! Nëse është e mundur, sigurohuni që të mblidheni sonte me bashkëshortin tuaj. Ai ose ajo ka të ngjarë të ndihet po aq dashuror sa ju. Ju të dy keni shumë për të festuar. Atmosfera qiellore është e favorshme për thellimin e marrëdhënies tuaj.

Ujori: Nëse do të bëheshe kafshë sot, do të ishe një qenush, Ujor, i gjithi i gjallë dhe i dashur. Me çdo kusht, shfrytëzojeni pasionin tuaj! Surprizoni një person të veçantë me një vakt të gatuar në shtëpi. Vendosni një tryezë përpara oxhakut, ndizni qirinj, derdhni verën dhe lëreni natyrën të marrë rrugën e saj. Nuk duhet të shqetësoheni për të planifikuar një ëmbëlsirë. Ka një energji të mrekullueshme që rrjedh mes jush. Shkëndijat do të fluturojnë!

Peshqit: Ju keni një natyrë krijuese dhe artistike që mund të dëshironi ta përdorni mirë sot, Peshqit. Mund të keni disa ide të mira për përmirësimin e shtëpisë. Ndoshta ju duhen disa rafte librash për t’ju ndihmuar të organizoheni, ose ndoshta dëshironi një ridekorim të plotë. Çfarëdo që të bëni, Peshqit, me siguri do të dukeni bukur. Kur bëhet fjalë për përpjekjet artistike, ju patjetër keni prekjen.