Turizem

Horoskopi për ditën e sotme

02/28/2023 07:09
nga:G C

Dashi: Mos kini frikë nga ndryshimet që ju pret, Dashi. Edhe nëse mendoni se nuk përshtateni mirë, keni më shumë përshtatshmëri nga sa e kuptoni. Pa ndryshim, jeta do të bëhej e ndenjur. Nuk do të kalonte shumë kohë përpara se të bëheshit të pakënaqur dhe të mërzitur me të njëjtën gjë të vjetër. Mundohuni ta shihni ndryshimin si një aventurë dhe një portë drejt lumturisë dhe përmbushjes më të madhe. Besoni shkathtësinë tuaj.

Demi: Bëjini ëndrrat tuaja një mjet për të fituar njohuri, Demi. Në të kaluarën, disa sundimtarë besonin se ëndrrat e tyre kishin njohuri të mëdha dhe ata punësonin njerëz për t’i interpretuar ato. Pavarësisht nëse mendoni se ëndrrat janë njohuri mistike apo valë truri të rastësishme, ka shumë për të fituar. Ëndrrat e përsëritura kanë rëndësi. Ata mund të tregojnë diçka për të cilën duhet të kujdeseni. Konsideroni të eksploroni këtë zonë.

Binjakët: Ndiqni instinktet tuaja, Binjakë. Edhe nëse keni prirje për të dëgjuar më shumë arsyen, lëreni mënjanë sot. Ndërsa veshët tuaj dëgjojnë fjalë, intuita juaj mund të dëgjojë atë që ka midis fjalëve dhe të pathënave, duke ju ofruar një pamje më të madhe se çfarëdo që paraqitet. Nëse gjithçka tingëllon si duhet, por ndihet e gabuar, do të ishte më mirë t’u besoni ndjenjave tuaja. Veproni me konsideratë dhe kujdes.

Gaforrja: Ushqeni mendjen tuaj me njohuri të reja, Gaforre. Vizitoni një librari ose lexoni disa informacione interesante në internet. Nëse keni më shumë kohë, vizitoni bibliotekën ose mësoni për disa kurse që mund të jenë perfekte për ju. Duhet të keni njohuri kudo që shikoni, me kusht që të jeni të hapur për ta marrë atë. Njerëzit janë shpesh burimi më i mirë. Kërkojini dikujt të shpjegojë diçka, nëse kjo është ajo që ju nevojitet.

Luani: Përpiquni t’i shihni ankthet si mënyra të sigurta për të kuptuar ndjenjat, Luan. Askush nuk i pëlqen t’i përjetojë ato dhe ne do t’i harrojmë më shpejt pasi të zgjohemi, por mënyra më e mirë për t’u siguruar që ata të mos kthehen është t’i kuptojmë. Çfarë po ju frikëson? Pse ndiheni të pasigurt? Merrni parasysh këto pyetje dhe kërkoni përgjigje. Frika, dhimbja dhe ankthi janë përbërësit më të zakonshëm të një makthi të vërtetë me djersë të ftohtë.

Virgjëresha: A po i jeton ëndrrat e tua, Virgjëreshë? Jeni ende në kontakt me ta? Energjia nga aspektet planetare të sotme mund t’i japë forcë dhe inkurajim kësaj pjese të jetës suaj. Shfrytëzojeni mundësinë për të kapur gjërat që dëshironi më shumë nga të gjitha. Pyete veten se çfarë dëshiron të thonë njerëzit për ty pasi të jesh larguar. Kthehuni në rrugën drejt një jete të përmbushur duke ndërmarrë hapa drejt dëshirave tuaja.

Peshorja: Shikoni avancimin e karrierës ose arsimimit tuaj sot, Peshorja. Energjia mund të favorizojë zgjerimin dhe rritjen. Kur ishte hera e fundit që mësuat një aftësi të re? Nuk duhet të ketë lidhje me punën. Nëse rregullimi i luleve, hedhja me parashutë ose terapia me masazh është diçka që ju tërheq, shkoni për të. Asnjëherë mos ndaloni së kërkuari mënyra për të zgjeruar njohuritë tuaja.

Akrepi: A e njihni intuitën tuaj si një pasuri të vlefshme, Akrep? Disa njerëz e bëjnë dhe disa jo. Në cilin grup jeni ju? Është më e lehtë të besosh në realitetin konkret, faktik sesa në gjërat që nuk mund t’i shohësh apo prekësh. Por intuita juaj mund t’ju shërbejë më shumë sesa mund ta kuptoni. Kjo ndjenjë e zorrëve që përjetoni mund t’ju udhëheqë me kujdes dhe t’ju paralajmërojë për rrezikun. Besoni më shumë në të dhe shikoni.

Shigjetari: Përdorni kreativitetin tuaj për t’i bërë gjërat të ndodhin sot, Shigjetar. Mos harroni se kreativiteti nuk merr gjithmonë formën e një produkti të përfunduar. Përdoreni atë për të gjetur mënyra novatore për t’iu qasur një detyre, projekti ose problemi. Besoni në aftësinë tuaj për të zbuluar mundësi të tilla. Ju jeni një person inteligjent dhe krijues. Kombinoni të dyja për të bërë një mjet të pamposhtur për të gjetur zgjidhje për pothuajse çdo gjë.

Bricjapi: Gjeni disa mënyra të reja për të zgjeruar horizontet tuaja, Bricjap. Uebi ka një sasi të pafund informacioni për të eksploruar, dhe komuniteti juaj dhe kolegjet lokale ofrojnë shumë kurse nga të cilat mund të zgjidhni. Mendoni për atë që do të kënaqeni duke mësuar. Ndoshta një aftësi e re për punën tuaj ose një klasë artizanale që ju tregon se si t’i bëni gjërat. Qoftë vetëmbrojtja apo gjuha italiane, është atje. Gjeje.

Ujori: Hiqni dorë nga rutina juaj, Ujori. Bëjeni këtë herë pas here për të rritur njohuritë tuaja dhe për të zgjeruar horizontet tuaja. Aspektet planetare e favorizojnë këtë. Ecja me një ritëm të ndryshëm mund t’ju japë shumë më tepër sesa imagjinoni. Provoni diçka që nuk e keni menduar kurrë më parë. Shkoni në një vend të ri. Ndryshoni tavolinën tuaj përreth për të fituar një perspektivë të re. Shihni se çfarë mund të zbuloni për veten dhe botën.

Peshqit: A jeni i kënaqur me karrierën tuaj aktuale, Peshqit? Nëse jo, filloni duke bërë një plan. Ka hapa specifikë që mund të ndiqni për të përfituar sa më shumë nga mundësitë e disponueshme. Merrni parasysh të vizitoni faqet e internetit të lidhura me karrierën ose kërkoni këshilla nga një këshilltar karriere. Mos u kënaq me më pak se sa meritoni. Shihni se çfarë mund të gjeni dhe lëvizni drejt një të ardhmeje më të kënaqshme.