Cool

Horoskopi ditor: Kjo është shenja me më fat

10/23/2022 06:52
nga:G C

Dashi: Një numër dërgesash, njerëz shërbimi, emaile ose telefonata mund t’ju bëjnë të kërceni sot, Dashi, pikërisht kur jeni në humor për një ditë të qetë. Mund të duhen të gjitha përpjekjet tuaja për të mbajtur qetësinë. Përpiquni të bëni një anëtar të familjes që të ndërmjetësojë për ju me disa prej këtyre njerëzve ose mund të humbni durimin. Në mbrëmje, shikoni një film dhe relaksohuni.

Demi: Një mik i ngushtë mund të përcjellë disa thashetheme në dukje të padëmshme, por megjithatë të pavërteta, Demi. Mos pranoni asgjë që dëgjoni sot derisa të kontrolloni vetë faktet. Çdo informacion që merrni ka të ngjarë të jetë i ekzagjeruar nëse jo plotësisht i rremë. Ju mund të gjeni shumë materiale për tema që ju interesojnë – shumë për ju që të lexoni të gjitha menjëherë, megjithëse mund të dëshironit që të mundeni!

Binjakët: Zakonisht nuk jeni të prirur drejt kursimit, Binjakë, por sot mund ta teproni me shpenzimet tuaja. Frustrimi nga të gjitha anët ju bën të dëshironi ta lironi të gjitha menjëherë duke përvetësuar pasuri të reja. Kjo është në rregull deri në një pikë. Trajtojeni veten, por kujdesuni që të frenoni blerjet impulsive. Ju nuk dëshironi të humbni kohë nesër duke marrë sende të padëshiruara përsëri në dyqan.

Gaforrja: Disa dështime që mund të keni përjetuar gjatë ditëve të fundit mund t’ju bëjnë të mposhtni veten sot, Gaforre. Ndoshta ju mendoni se keni qenë shumë të nxituar ose shumë të ngadaltë dhe mund t’i kishit bërë gjërat më mirë. Mos u fiksoni pas saj. Zbuloni se çfarë shkoi keq, mësoni prej saj dhe lëreni të shkojë. Shumë negativitet i drejtuar ndaj vetes ka të ngjarë të sabotojë përpjekjet e ardhshme në vend që t’i ndihmojë ato.

Luani: Sot mund të jeni në gjendje të përshtateni me mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve, Luan, por nuk ka gjasa të dini saktësisht se si ta trajtoni situatën. A duhet të thoni diçka apo thjesht të përshtatni sjelljen tuaj për t’iu përshtatur disponimit të të tjerëve? Reflektoni situatën përpara se të bëni ndonjërën. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të medituar ose lexuar libra ose për të marrë pjesë në leksione në internet për çështje shpirtërore.

Virgjëresha: Aktivitetet në grup janë ndoshta shumë në axhendën tuaj sot, Virgjëresha. Ju mund të merrni pjesë në një takim ose leksion në internet dhe më vonë të merrni pjesë në një bisedë në grup me një grup miqsh. Mos u tundoni të hani ose pini shumë. Me shumë mundësi do të pendoheni nesër. Mund t’ju vijë një shumë e papritur parash shtesë. Mos i shpenzoni të gjitha në një vend. Kjo është një ditë e shkëlqyer për t’u përqendruar në argëtimin – brenda kufijve.

Peshorja: Presioni i tepërt në punë mund t’ju bëjë të ndjeni dëshirën për t’i hequr të gjitha dhe për të shkuar diku vetëm. Ju mund të tundoheni të shkoni në një zbavitje shpenzimesh ose të kënaqeni në ushqim ose pije. Kjo mund të përhapet në marrëdhëniet tuaja personale, duke shkaktuar mosmarrëveshje me miqtë ose familjen. Mund të jetë një ide e mirë të qëndroni vetëm për disa orë, Peshorja. Do të ndiheni shumë më mirë sapo të pastroni kokën.

Akrepi: Konflikti i brendshëm në lidhje me çështjet shpirtërore mund t’ju bëjë të vini në dyshim bindjet tuaja dhe të të tjerëve. Ju mund të dyshoni për gjithçka, Akrep, dhe mund të tundoheni në debate të zemëruara mbi koncepte të ndryshme. Librat ose dokumentarët televizivë për çdo gjë që ju shqetëson mund të ndezin kuriozitetin tuaj dhe t’ju qetësojnë pak. Një çështje ligjore mund të dalë në plan të parë sot. Është një sherr, por duhet trajtuar.

Shigjetari: Megjithëse situata juaj financiare duket se është në rritje, ju ende mund të ndiheni pesimistë dhe indiferentë për paratë dhe jetën në përgjithësi. Ju mund të dëshironi të qetësoni pakënaqësinë tuaj, duke e tepruar në ushqim ose pije, ose të dyja. Mos lejoni që kjo ndjenjë t’ju pushtojë, Shigjetar. Bashkohuni me disa miq, nëse është e mundur, dhe kaloni një kohë të mirë. Trajtojeni veten me diçka të vogël pa e tepruar!

Bricjapi: Një grindje e vogël me një mik apo partner mund t’ju bëjë të ndiheni keq. Ky është një reagim i tepruar, Bricjap. Ju mund të keni nevojë të largoheni për një kohë përpara se të kuptoni gjithçka. Shumë kërkesa nga të tjerët mund t’ju bëjnë të ndiheni të përdorur dhe mund të tundoheni t’i kundërshtoni ato. Mundohuni të shmangni të tjerët për aq kohë sa të fitoni kontrollin mbi veten tuaj.

Ujori: Presionet në punë mund të jenë në rritje. Ju mund të ndiheni kaq të pakënaqur sa të doni të hiqni dorë nga të gjitha dhe të ikni. Vendet e huaja dhe shtetet e largëta mund të duken papritmas shumë më tërheqëse se zakonisht. Ndoshta është një ide e mirë të planifikoni një pushim të ardhshëm, Ujori. Stresi që keni përjetuar mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj. Ju duhet t’i lironi ato disi. Mendoni pak.

Peshqit: Kërkesat e bëra nga miqtë, fëmijët ose personi i veçantë në jetën tuaj mund t’ju bëjnë të ndiheni sikur po lëvizni në një duzinë drejtime të ndryshme në të njëjtën kohë. Mund të ndiheni të papërqendruar dhe të shpërndarë. Zakonisht ju pëlqen t’u shërbeni të tjerëve, Peshqit, por sot duhet të përqendroheni pak më shumë tek vetja. Tregojuni të tjerëve se si të ndihmojnë veten dhe pastaj shkoni dhe bëni diçka që dëshironi të bëni. Ti e meriton!