Cool

Horoskopi ditor, kjo është shenja më me fat

10/10/2022 07:11
nga:G C

Dashi: Një gjë është të jesh mik dhe tjetër gjë të ushqesh egon e dikujt vetëm për ta bërë atë të lumtur, Dashi. Sigurohuni që të mos i thoni dikujt gënjeshtra vetëm sepse e dini se kjo është ajo që ai ose ajo dëshiron të dëgjojë. Një mik i vërtetë është dikush që është i sinqertë në çdo kohë, edhe nëse kjo do të thotë që ju mund të lëndoni përkohësisht ndjenjat e atij personi.

Demi: Është e rëndësishme që të mos përpiqeni të fitoni dashurinë dhe vlerësimin e tjetrit duke kontrolluar vendimet e tyre, Demi. Është koha për t’i lënë njerëzit përreth jush të vendosin rregullat dhe kufijtë e tyre. Jepini atij hapësirë personi të veçantë për të vendosur se çfarë është më e mira, atëherë mund të ndërmerrni veprime në përputhje me rrethanat. Mund të ndodhë që ju të zbuloni gjëra rreth këtij personi që ndoshta nuk do t’i kishit ditur kurrë nëse do t’i bënit të gjitha të shtënat.

Binjakët: Ju mund të keni nevojë të frenoni sot kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën, Binjakët. Mos mendoni se kjo do të thotë që ju duhet të prishni çdo lloj marrëdhënieje që është në punë, por kuptoni se mund t’ju duhet të merrni një qasje më realiste për mënyrën se si e trajtoni atë. Problemi është se ju mund të jeni aq të kapur nga fantazia e gjërave saqë nuk jeni duke u prirur për praktikat.

Gaforrja: Gjërat duhet të shkojnë mjaft mirë për ju sot, Gaforre, dhe do të zbuloni se aspektet e jetës suaj që mund të jenë ndjerë të shkëputur në të kaluarën, më në fund po rrëshqasin në vend. Kini besim se i gjithë planifikimi dhe organizimi juaj i mundimshëm më në fund do të shpërblehet. Kjo është veçanërisht e vërtetë në dashuri dhe romancë. Kaloni kohë intime me një partner të ngushtë sonte nëse është e mundur.

Luani: Kufizimet dhe disiplina mund të mos jenë forca juaj, Luan, por kuptoni se kjo mund të jetë pikërisht ajo lloj gjëje që ju nevojitet më shumë. Mundohuni të mos e shpenzoni energjinë tuaj në shumë drejtime. Përqendrohuni dhe kanalizoni përpjekjet tuaja në gjërat që i konsideroni më të rëndësishmet. Sigurohuni që pjesën më të madhe të ditës tuaj ta kaloni duke u kujdesur për këto gjëra. I keni përqafuar të dashurit tuaj së fundmi?

Virgjëresha: Vlerësoni gjërat e mira që keni sot, Virgjëresha. Mos lejoni që një ditë tjetër të kalojë pa bërë homazhe për njerëzit që ju kanë ndihmuar të rriteni gjatë rrugës. Bëni një shëtitje. Ngjituni në një pemë ose ndihmoni një fëmijë të ndërtojë një shtëpi me pemë. Lidhuni me anën tuaj shpirtërore që gjen kënaqësi aty ku jeni tani, në vend që të ndjeni gjithmonë nevojën për të kërkuar diçka më të madhe dhe më të mirë.

Peshorja: Kur bëhet fjalë për çështjet e dashurisë dhe romancës, mund t’ju duhet t’i zbutni pak gjërat, Peshore. Një qasje agresive tani mund ta largojë të dashurin tuaj më shumë nga ju në vend që ta afroni atë. Mos harroni se dashuria është një rrugë e dyanshme. Mos i bëni gjërat vetëm ashtu siç dëshironi t’i bëni. Është thelbësore që të merrni parasysh mendimet dhe ndjenjat e partnerit tuaj në çdo hap të rrugës.

Akrepi: Ju mund të zbuloni se dashuria juaj është tepër magnetike tani, Akrep. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të jeni vetvetja dhe papritmas njerëzit vërshojnë në rrugën tuaj. Ka mundësi të shkëlqyera për ju për të forcuar lidhjet që keni me njerëzit që ju interesojnë më shumë. Forconi marrëdhënien tuaj me fjalë dhe veprime të buta romantike. Ka një sensualitet shtesë në disponimin dhe veprimet tuaja tani.

Shigjetari: Merrni parasysh një qasje më konservatore ndaj veprimeve tuaja sot, Shigjetari, si dhe ndaj mënyrës së veshjes. Të tjerët mund të shtyhen më tepër nga diçka që duket si shumë bie në sy. Moda është e prirur të jetë një shqetësim i rëndësishëm për ju tani, gjë që është në rregull. Mos e nënvlerësoni fuqinë e paraqitjes personale.

Bricjapi: Marrëdhëniet romantike mund të mos shkojnë aq mirë sa do të dëshironit, Bricjap, por mos u dekurajoni. Qëndroni atje dhe do të zbuloni se gjërat përfundimisht do të vijnë në rrugën tuaj. Ju mund të keni nevojë të forconi ndjenjën tuaj të brendshme të besimit, pasi është e dyshimtë që do të merrni shumë mbështetje nga ndërveprimet me njerëzit përreth jush.

Ujori: Mund të jetë që po përpiqeni të komunikoni me dikë për një çështje në lidhje me dashurinë dhe romancën dhe thjesht nuk po funksionon. Ju jeni të prirur të ndiheni sikur keni nevojë për një përkthyes në mënyrë që të përcillni mesazhin tuaj. Si ju ashtu edhe partneri juaj duhet të ndani përgjegjësinë për t’u siguruar që linjat e komunikimit të mbeten të hapura. Jini praktik por të ndjeshëm në qasjen tuaj.

Peshqit: Kjo është një kohë fantastike për ju për dashuri dhe romancë, Peshqit, edhe nëse ka pak qetësi mes jush dhe personit që ju intereson. Është e mundur që duhet të ketë një element largësie tani që ju të vlerësoni vërtet të mirën që keni. Nëse nuk jeni i përfshirë me dikë tani, duhet të zbuloni se jeni në një pozicion të mirë për të bërë një lëvizje drejt dikujt për të cilin ndiheni fort.