Turizem

Horoskopi ditor: Çfarë thonë yjet për sot

06/04/2023 07:12
nga:G C

Dashi: Një konfigurim planetar si i sotmi shpesh i bën njerëzit të kenë frikë të fillojnë çdo gjë që sfidon status quo-në. Kjo është e vërtetë për ju në jetën tuaj profesionale. Ju duhet të guxoni të merrni më shumë përgjegjësi. Aspektet flasin vetëm për frikën, jo për të qenë të paaftë për të pasur sukses. Thënia se frika është e vetmja gjë për t’u frikësuar është diçka që duhet ta merrni për zemër tani, Dashi.

Demi: Demi, sot është shansi juaj për t’u përballur me anëtarët e familjes që duan të ushtrojnë shumë kontroll mbi jetën tuaj të dashurisë. Është koha për të goditur grushtin në tavolinë dhe për të thënë: “Mjaft më, do të dua kë të dua”. Kur këmbëngulni që të afërmit me qëllime të mira të respektojnë zgjedhjet tuaja, ju do të futeni në një pus të ri të respektit për veten.

Binjakët: Varet nga ju që t’i rregulloni gjërat tuaja, Binjakë. Për sa kohë që jeni të turpshëm për të shfaqur dhuntitë tuaja të lindura, do të jetë e vështirë të gjeni kuptim në jetën tuaj. Shtrirja planetare e sotme ju jep sfidën për të marrë më seriozisht talentet tuaja. Ju mund të përfitoni lehtësisht prej tyre, me kusht që të shikoni thellë brenda për të zbuluar se si.

Gaforrja: Nuk duhet t’u përgjigjesh vlerave kulturore të shoqërisë, Gaforre. Nëse pjesa më e madhe e punës suaj organizohet rreth një aktiviteti që konsiderohet në modë, nuk do të arrini kurrë të ndiheni mirë me veten ose me krijimet tuaja. Jeni shumë të motivuar nga aktivitete domethënëse për të kaluar kohën tuaj me ato joserioze. Aspektet e sotme do t’ju shtyjnë të shkëputeni nga gjithçka që nuk ka jehonë të thellë.

Luani: Ju mund ta keni vënë re prej disa kohësh se deri në çfarë mase ju lodhin ambiciet tuaja dhe deri në çfarë pike janë vjetëruar. Nëse aspironi të jetoni një jetë ambicioze, por edhe më të qetë dhe më të ekuilibruar, energjia qiellore po tregon se ka ardhur momenti për të marrë disa vendime të rëndësishme, Luan.

Virgjëresha: Po heziton, Virgjëreshë? A ndiheni të kapur mes dëshirës për të marrë pjesë plotësisht në botë dhe dëshirës po aq të fortë për të qëndruar në botën tuaj të ëndrrave, edhe në rrezik për t’u ndjerë pak jashtë saj? Kush thotë se këto dy botë janë të papajtueshme? Nëse shikoni me vëmendje, do të shihni se nuk keni nevojë të zgjidhni njërën apo tjetrën.

Peshorja: Ju mund të prisni që sot të duhet të bëni një zgjedhje në lidhje me marrëdhëniet tuaja intime. Ju mund të jeni bërë të vetëdijshëm se diçka mungon, qoftë në partnerin tuaj, qoftë në veten tuaj. Sot do të veproni mbi atë vetëdije, por mund të mos jetë e lehtë. Rrënja e problemit mund të jetë një çështje e pavarësisë dhe vetë-mjaftueshmërisë. Përpiquni të kuptoni burimin e problemit përpara se të veproni sipas tij, Peshorja.

Akrepi: Ju jeni duke u thirrur për të bërë një angazhim ose premtim, me shumë gjasa që lidhet me jetën tuaj të dashurisë. A do ta ndërmerrni atë hap vendimtar? Kjo është pyetja sot. Gjatë ditëve të ardhshme, pa dyshim do t’ju duhet të provoni se nga çfarë jeni krijuar. Sfida me shumë mundësi buron nga marrëdhëniet tuaja romantike. Këtë herë nuk ka ikje, Akrep. Është koha për të marrë një qëndrim.

Shigjetari: Ka momente në jetën tuaj të dashurisë kur mund të ndiheni disi të frenuar, sikur diçka po ju pengon nga përmbushja totale. Ndoshta emocionet ju pushtojnë ose ideja e angazhimit ju frikëson. Në çdo rast, Shigjetar, ju e dini mirë se ngurrimi juaj për të marrë një zhytje është i dëmshëm për marrëdhënien tuaj. Dita do ju bëjë thirrje të ndërmerrni edhe disa rreziqe.

Bricjapi: Parashikimi sot është i stuhishëm. Ju mund të keni ndjerë se kishte një tension që e turbulloi bisedën në shtëpi. Inatet u lanë pa u thënë dhe lojërat delikate të pushtetit u luajtën pa zgjidhje. Sot, Bricjap, gjithçka bëhet shumë e padurueshme për ju. Pavarësisht rreziqeve, do të merrni masa për të sqaruar gjërat.

Ujori: Dita ka të ngjarë të jetë disi sfiduese dhe përmban disa zhgënjime. Ju mund të ndiheni të dëshpëruar nëse merrni një përgjigje të dobët nga bota. Me sa duket, Ujori, performanca juaj ka humbur një pjesë të aftësisë së saj për të mahnitur një audiencë. Nëse e pranoni këtë apo përpiqeni të ndriçoni aktin tuaj është çështja e ditës!

Peshqit: Peshqit, mund të prisni që dita të jetë paksa e vështirë. Nëse do të ishit një atlet olimpik, sot do të qëndronit në vijën e fillimit, duke pyetur veten nëse kishit stërvitur mjaftueshëm për një performancë të nivelit të lartë. A keni pasur mjaftueshëm praktikë? A do ta bëni notën? Çështjet që lidhen me burimet tuaja materiale sigurisht që do të jenë në rendin e ditës.