Cool

Horoskopi: Çfarë thonë yjet për muajin mars

03/02/2023 07:12
nga:G C

Dashi: Sot rimendoni të gjitha vlerat shoqërore që merrni në vlerë nominale. Ashtu si ne të tjerët, ju i mësuat ato në moshë të re dhe i pranuat pa menduar. Konceptet e vendosura të përshtatshmërisë meritojnë veçanërisht vëmendje. Pasi dëgjon për vite me radhë për të gjitha ato gjëra që “thjesht nuk bëhen”, a nuk është freskuese të mendosh se ndoshta ato duhet të bëhen në fund të fundit?

Demi: Sot është një ditë ideale për të blerë një gardërobë të re. Ju mund ta gjeni stilin tuaj të zakonshëm shumë konvencional ose në mënyrë të pakëndshme në modë. Ndonjëherë ju refuzoni veshjet që ju pëlqejnë vërtet nga frika se ato janë shumë sugjestive, të modës së vjetër ose diçka tjetër. Ndoshta ju duhet të dëgjoni gjykimin tuaj të mirë për një ndryshim në vend që të jeni kaq të shqetësuar për atë që mund të mendojnë njerëzit e tjerë.

Binjakët: Tema e ditës është dija dhe të mësuarit. A keni studiuar fushën që dëshironit vërtet? A ndiheni keq që nuk keni ndjekur një shkollë apo program të tillë? Nëse këto çështje janë më të rëndësishmet në mendjen tuaj sot, mbani mend se krijimtaria juaj ka pak të bëjë me diplomat që mbani. Ajo ka të bëjë gjithçka me mënyrën se si i përdorni aftësitë dhe njohuritë tuaja për të përmirësuar botën.

Gaforrja: Rreshtimi planetar është i favorshëm dhe ju jeni në procesin e korrjes së përfitimeve. Ishte vetëm një çështje për t’u ndërgjegjësuar dhe zgjidhur disa çështje që lidhen me nevojën tuaj për njohje shoqërore. Mos ji kaq i uritur për miratim, Gaforre. Të gjithë kanë një prind të brendshëm të ashpër dhe mund të mbijetojnë rehat në vetë-mjaftueshmërinë totale. Në fakt, është forca juaj më e madhe.

Luani: Ju mund të ndiheni të rrethuar nga modelet e rolit që shoqëria ofron aktualisht. Ndërsa përpiqeni të arrini përkufizimin tuaj të arritjes vërtet novatore, njerëzit e tjerë ndonjëherë kritikojnë qëndrimin tuaj mjaft të çliruar. Vetëm për shkak se idetë tuaja nuk janë në sinkron me të tyret, në asnjë mënyrë nuk i zhvlerëson ato. Nëse idetë tuaja janë shumë radikale, ato të tyre janë shumë konvencionale. Ka vend për të dy këndvështrimet.

Virgjëresha: Rezultatet e ndikimit të fundit planetar po kthehen në shtëpi. Nëse gjithçka shkoi sipas planit, ju keni fituar një pasqyrë të egon tuaj. Dijetarët budistë thonë se rruga drejt përmbushjes shpirtërore qëndron në njohurinë se si të ndërtoni një ego të shëndetshme ndërsa zhvilloni një pjesë të vetes krejtësisht të huaj për egon. A po punoni shumë për këtë?

Peshorja: Një krizë e vogël është ende një krizë, apo jo? Sot mund të prisni një të tillë në jetën tuaj personale. Meqenëse nuk jeni ai lloj personi që i lejoni çështjet të mbeten të pazgjidhura, nuk do të jeni në gjendje të shtyni më trajtimin me problemet tuaja. A ndahen përgjegjësitë në mënyrë të barabartë me partnerin tuaj? A po bëni secili një përpjekje të barabartë për të ruajtur harmoninë? Bërja e pyetjeve është hapi i parë për t’iu përgjigjur atyre.

Akrepi: Diçka duhet të ndryshojë. E dije sapo u zgjove këtë mëngjes. Pasqyra juaj jep shtysë për zgjidhje të rëndësishme sot. A është koha për të filluar një dietë, për t’u angazhuar për të ushtruar më shumë ose për të forcuar vendosmërinë tuaj për të lënë duhanin? Çdo gjë që bëni për të përmirësuar pamjen tuaj do t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë me veten tuaj. Blini disa rroba të reja ose bëni një prerje flokësh. Njerëzit do ta vënë re.

Shigjetari: E vetmja gjë e mirë për të qenë në një slitë emocionale është se nuk ndiheni kurrë njësoj për një kohë të gjatë. Një moment je lart, tjetrin je poshtë. Ju nuk mund ta kuptoni se çfarë dëshironi. Në vend që të tërhiqni të dashurit tuaj gjatë udhëtimit, largohuni nga mjedisi juaj i zakonshëm. Do të jeni shumë më mirë vetëm. Dhe diçka më e rëndësishme mund të dalë nga këto momente vetmie!

Bricjapi: Ju mund të dëshironi të kontrolloni orën tuaj të ziles për t’u siguruar që ju zgjoi vërtet këtë mëngjes. Prirja juaj sot do të jetë të qëndroni në fshikëzën e botës tuaj të vogël të ëndrrave, thellë në mendimet tuaja. Mendimet obsesive, në veçanti, do të përpiqen të mbysin disa çështje më të ngutshme nga e kaluara që kanë nevojë për zgjidhje njëherë e përgjithmonë. Unazë! Është koha për t’u zgjuar!

Ujori: Ka diçka në ajër që ju shtyn drejt ndryshimit ose rinovimit. A është koha për të ndryshuar veshjet tuaja apo për të ridekoruar shtëpinë tuaj? Nëse po, sot është dita. Nëse keni një buxhet, do ta gjeni po aq përmbushës (dhe shumë më lirë) për të hequr qafe shtëpinë tuaj nga të gjitha gjërat që thjesht nuk jeni më “ti”. Rrethojeni veten me gjërat që doni.

Peshqit: Lajmi i mirë është ky – bëhet më mirë. Mund të ketë disa kohë sprovuese. Nëse jeni prind, fëmijët do të kërkojnë diçka çdo pesë minuta dhe ju mund të ndjeni presion nga të gjitha anët. As jeta juaj e dashurisë nuk është e imunizuar nga dyshimi që duket se rri pezull mbi kokën tuaj. Asnjë kompromis nuk është i mundur për ju, Peshqit. Thjesht rri mirë dhe dije se ditë më të qeta po vijnë.