Showtime

Horoskopi 7 shkurt: Cilat janë gjërat që duhet të shmangni këtë të mërkurë

02/07/2024 07:57
nga:G B

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Në dashuri nëse një histori nuk funksionon, mos i detyroni gjërat. Duhet të kuptojmë edhe kur nuk ka asgjë për të bërë. Përsa i përket punës, është e rëndësishme të vlerësohen projektet me synimin për të ardhmen. Ata që janë të mirë në ndërtimin do të korrin më pas shpërblimet.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të mërkurën shmangni komplikimet në dashuri me të lindurit në shenjat e Akrepit dhe Ujorit. Për sa i përket punës, mos e teproni dhe përpiquni të kuptoni se cilat janë nevojat tuaja reale që të ju shkoi gjithqka mirë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të mërkurën emocionet në dashuri po vijnë nga fundjava e ardhshme. Për sa i përket punës, qëndroni larg polemikave edhe nëse duhet të pranoni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Ndonjëherë duhet të kafshoni gjuhën nëse nuk doni të debatoni me kolegët dhe eprorët.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të mërkurën do t’ju shohim si protagonistë të dashuruar. Për sa i përket punës, jeni mjaft të inatosur, ndoshta ju është dashur të pranoni disa kompromise të tepërta. Megjithatë, përpiquni të ecni drejt në rrugën tuaj dhe nuk do të pendoheni.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të mërkurën në orët e ardhshme do të jeni pak nervoz në dashuri, përpiquni të mos nxisni diskutime sterile. Për sa i përket punës, nëse jeni në pritje të përgjigjeve, ato nuk do të vonojnë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të mërkurën nëse je beqar në dashuri do të jetë e mundur të kesh takime të reja, të këndshme! Për sa i përket punës, edhe nëse ka përplasje me kolegët, synoni një organizim më të madh. Puna ekipore është kyçe.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të mërkurën do jeni të shpërqendruar me partnerin tuaj, me siguri keni prioritete të tjera në mendjen tuaj për momentin. Sa i përket punës, gjëra të reja vijnë, por kujdes nga disa shqetësime të vogla. Vlerësoni të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni oferta të reja.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të mërkurën në dashuri nëse jeni mirë të disponuar, emocionet sigurisht që nuk do të mungojnë. Por ju duhet t’i kërkoni ato! Për sa i përket punës, aspekti i mirë i Saturnit ndihmon projektet e reja.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të mërkurën ka ardhur koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme në fushën sentimentale. Për sa i përket punës, së shpejti do të vijnë mundësi të çmuara për të ardhmen. Mos i humbisni nëse doni të bëni një karrierë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të mërkurën nëse duhet t’i thoni diçka partnerit, bëjeni deri më 11 shkurt. Shumë shpejt, shumë shkurt. Mos e nënvlerësoni lajmin edhe nëse do t’ju bëjë të rishikoni disa plane. Ndonjëherë keni nevojë për një ndryshim ajri për të qëndruar në këmbë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të mërkurën Afërdita në shenjë nga 6 marsi do të japë emocione të rëndësishme. Për sa i përket punës do të vijnë gjëra të reja por mos u trego intolerant ndaj kolegëve apo eprorëve. Ndonjëherë duhet të kafshoni gjuhën për të mos prishur marrëdhënie të rëndësishme.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të mërkurën këto janë ditë disi të diskutueshme në sferën sentimentale, mos i ngacmoni gjërat pa nevojë. Për sa i përket punës, nëse jeni i ri, mos humbni kohë, së shpejti mund të keni disa letra të mira për të luajtur. Përveshni mëngët dhe bëhuni të zënë. Do të shihni që do të ketë lajme të mira.