Geek

Honor 60 do të prezantohet më 1 dhjetor, priten tre versione

11/23/2021 20:33
nga:G C

Lajmet e publikuara më herët njoftuan ardhjen e telefonit inteligjent Honor 60, por tashmë dihet se kur do të prezantohet zyrtarisht.

Serinë Honor 60 do ta shohim më 1 dhjetor dhe kompania do të prezantojë tre versione të telefonit inteligjent të ri.

Priten tre versione, Honor 60 Standard, Honor 60 Pro dhe Honor 60 SE.

Modeli Pro do të fuqizohet nga procesori Snapdragon 870 i Qualcomm dhe do të mundësohet nga një bateri 4,500 mAh që mbështet karikimin deri në 100 W (ndoshta edhe më shpejt).

Bateria e modelit bazë do të mbështesë karikimin 66 W.

Kur bëhet fjalë për dizajnin, moduli i kamerës do të vazhdojë të bëjë dy raunde, por ende nuk ka detaje të tjera. /Telegrafi/