Euro2024

Holanda – Franca, formacionet zyrtare

06/21/2024 20:06
nga:Mergim Rreci

Holanda dhe Franca përballen me fillim nga ora 21:00.

Kjo pritet të jetë njëra nga ndeshjet më interesante deri më tash në Kampionatin Evropian, shkruan GazetaBlic Sport.

Të dy kombëtaret e kanë nisur me fitore Euro 2024, por që natyrisht sonte kërkojnë të konfirmojnë kalimin tutje në fazën eliminuese.

Ja formacionet zyrtare:

Holanda: Verbruggen, Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake, Schouten, Reijnders, Simons, Frimpong, Gakpo, Depay.

Franca: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Theo Hernandez, Kante, Rabiot, Tchouameni, Griezmann, Dembele, Thuram.

/GazetaBlic Sporf/