Sporti

Holanda dhe Belgjika fitojnë pa problem, Franca dhe Kroacia gjithashtu marrin tre pikët

09/22/2022 22:43
nga:Lorik J

Holanda ka arritur të fitojë pa problem ndaj Polonisë me rezultatin 0-2.

Në pjesën e parë Holanda shënoi vetëm një gol në minutën e 14-të, pas një aksioni tepër të bukur nga Dumfries dhe më pas asistoi për Gakpo i cili nuk gabon.

Pjesa e dytë nuk pati shumë surpriza, pasi në minutën e 60-të me një tjetër aksion të bukur. Bergwijn ka gjetur rrjetën pas një pasimi të bukur nga Janssen.

Nga ana tjetër Belgjika nuk është sforcuar shumë ndaj Uellsit. Vendasit shënuan dy gola në pjesën e parë me De Bruyne në minutën e 10-të dhe me Batshuay në minutën e 37-të. Në pjesën e dytë Uellsi shënoi me anë të Moore.

Franca ka fituar ndaj Austrisë me dy gola të jashtëzakonshëm. Në minutën e 56-të , Mbappe merr topin dhe driblon çdo kundërshtar të mundshëm dhe shënon mjeshtërisht. Ndërsa në Minutën e 65-të, Griezmann dërgon një top të bukur brenda zonës dhe Giroud fluturon duke dërguar me kokë topin në rrjetë.

Kroacia ka fituar me përmbysje ndaj Danimarkës. Në minutën e 49-të Sosa shënoi një gol të bukur. Barazimi nga danezët vjen në minutën e 77-të me anë të Eriksen, ku ka goditur nga jashtë zonë dhe realizon një super gol. Por festa zgjati pak pasi Majer shënoi në minutën e 79-të golin e përmbysjes.