Euro2024

Holanda – Austria, formacionet zyrtare

06/25/2024 16:55
nga:Mergim Rreci

Holanda dhe Austria përballen në ndeshjen e xhiros së tretë të grupeve në ‘Euro 2024’.

Pritet të jetë një ndeshje shumë interesante, me të dy kombëtaret që kanë treguar paraqitje shumë të mira, me gjërat që ende nuk janë finalizuar në Grupin D, shkruan GazetaBlic Sport.

Ky takim luhet me fillim nga ora 18:00, kurse këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes:

Holanda XI: Verbruggen; Geertruida, De Vrij, Van Dijk, Ake; Schouten, Reijnders, Veerman; Malen, Depay, Gakpo

Austria XI: Pentz; Posch, Wober, Lienhart, Prass; Seiwald, Grillitsch; Wimmer, Schmid, Sabitzer; Arnautovic

/GazetaBlic Sport