Sporti

Konferenca për media e mbrëmjes së sotme, gjithçka gati për spektaklin e së shtunës në boks

04/18/2024 00:42
nga:Mergim Rreci

Mynih, Gjermani – Gala e 3-të Ndërkombëtare e Hazrolli PROFI-BOX-GALA është gati për një spektakël emocionues me tre tituj ndërkombëtarë. Eventi do të zhvillohet në parkun ikonik BMW në Mynih më 20 prill 2024.

Ky event ekskluziv do të sjellë përpara publikut 8 ndeshje emocionuese, duke përfshirë 3 ndeshje për tituj ndërkombëtarë, duke ofruar një mbrëmje të paharrueshme për entuziastët e boksit.

Organizuar nga Hazrolli Sport & Performance, eventi do të transmetohet drejtpërdrejt në DAZN dhe në rrjetet e ndryshme në më shumë se 195 vende në të gjithë botën.

Pika kulmore e eventit do të jetë betejat intensive në ring, duke përfshirë boksierë të lartë nga e gjithë bota që garojnë për lavdinë dhe prestigjin.

Atmosfera në Rudi-Sedlmayer-Halle, tani e njohur si BMW Park, do të jetë e frymëzuar, ndërsa fansat do të shijojnë ndeshjet emocionuese që do të zhvillohen.

Burim Hazrolli premton një mbrëmje madhështore boksi, me tre tituj ndërkombëtarë që do të rrisin adrenalinën tek fansat e kampionëve. Sipas Hazrollit, gjithçka është gati, ndërsa secili duel është unik duke përballur emra të mëdhenj të boksit.

Për të filluar emocionin, një seri eventesh publike dhe për shtyp janë paraparë përpara eventit:

– Trajnim Publik në Qendrën tregtare Forum Schwanthalerhöhe më 18 prill 2024, duke filluar në orën 5:00 PM
– Pesha Zyrtare në Qendrën tregtare Forum Schwanthalerhöhe më 19 prill 2024, duke filluar në orën 1:00 PM

Ju ftojmë të gjithë përfaqësuesit e mediave, entuziastët e boksit dhe publikun në përgjithësi të na bashkohen në këto evente dhe të jenë pjesë e emocionit që rrethon .

Biletat për galën e boksit në BMW Park në Mynih tani janë në dispozicion për blerje në www.eventim.de dhe në të gjitha zyrat kryesore të rezervimit të parakohshëm.

Mos e humbni rastin për të dëshmuar shfaqjen më të lartë të aftësisë, vendosmërisë dhe sportivitetit në Hazrolli PROFI-BOX-GALA.